2014-12-21 18:54:42
Darmowy Program PIT

Budowa przyszkolnych ogrodów - Akcja "Posadź swoje drzewko"

Katowice, 1.12.2014

Rozpoczynamy przyjmowanie wniosków o dofinansowanie

zakupu sadzonek w ramach Akcji

"Posadź swoje drzewko - edycja wiosna 2015"

Fundacja Ekologiczna “Silesia” ma przyjemność poinformować, że licząc na otrzymanie częściowego dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Katowicach rozpoczyna przyjmowanie od placowek oświatowo-wychowawczych usytuowanyach w województwie śląskim wniosków o dofinansowanie zakupu sadzonek w ramach Akcji Posadź swoje drzewko - edycja wiosna 2015”  (preferowane będą wnioski o dofinansowanie nasadzeń dla zakładanych mini arboretów)

Akcję "Posadź swoje drzewko" realizujemy dzięki dotacjom  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach już ponad 20 lat. Dzięki tej pomocy placówki oświatowo-wychowawcze sadzą drzewa i krzewy na naszej kochanej śląskiej ziemi. Wspólnymi siłami posadziliśmy już ponad 550 000 drzew i krzewów !

Pragniemy przypomnieć, że od edycji wiosna 2012 roku z uwagi na wprowadzenie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach   obniżki dofinansowania projektów do 80% wartości kosztów kwalifikowanych,  nasza Fundacja zostala zmuszona do odpowiedniej zmiany zasad dofinansowania placówek uczestniczących w Akcji "Posadź swoje drzewko".

Aktualnie każda placówka może starać się otrzymać dofinansowanie jedynie w wysokości 80% wartości kosztu zakupu sadzonek, a pozostałe 20% musi pokryć ze środków własnych.

Proponujemy, aby zainteresesowani udziałem w Akcji, ktorzy jeszcze w niej nie uczestniczyli  przed podjęciem decyzji o złozeniu wniosku zapoznali się się z informacjami ogólnymi, zawartymi w poniższych plikach:

1. Po co drzewo w mieście? - Sprawdź i podaj dalej!!
  2. Korzyści i obowiązki wynikające z udziału w akcji „Posadź swoje drzewko”

Termin składania wniosków na Edycję wiosna 2015

upływa w dniu 16 stycznia 2015 roku r.

(Decyduje data wpływu wniosku do Fundacji)

Informujemy, że w tej edycji podobnie jak w edycji jesień 2014 odstępujemy od zawierania umów z placówkami.

Szczegółowe zasady składania wniosków dla tej edycji i trybu rozliczania otrzymanych dotacji są do pobrania poniżej.

Uwaga: Wnioski złożone na innym druku niż ten, zamieszczony poniżej, zostaną odrzucone ze względów formalnych (prosimy nie zmieniać kolejności punktów, czcionki i wyglądu dokumentu).

PRZESŁANIE WNIOSKU PO TERMINIE SPOWODUJE JEGO ODRZUCENIE.

PROSIMY W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI O  ZAPOZNANIE SIĘ ZE ZAKTUALIZOWANYM

REGULAMINEM EDYCJI WIOSNA 2015

Pliki do pobrania dot. skladania wniosków:

1. Regulamin Akcji wiosna 2015

2. Wniosek uczestnika wiosna 2015

3. Załącznik nr 3 do wniosku wiosna 2015

4. Załącznik nr 4 do wniosku wiosna 2015

Pliki do pobrania po uzyskaniu dofinansowania:

1. Wzór sprawozdania wiosna 2015 wersja z 28.11.2014
  2. Załącznik do sprawozdania wiosna 2015 Oswiadczenie
  3. Upoważnienie uczestnika edycji wiosna 2015 dot. przekazania środków dla FE Silesia
  4. Protokół oceny stanu roslin w edycji wiosna 2015
  5. Wzór oznakowania nasadzeń w 2015 zgodnie z wymaganiami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
  6. Logo Fundacji Ekologicznej "Silesia"

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ArcelorMittal Poland pomaga 9 placówkom edukacyjnym

w tworzeniu przyszkolnych ogrodów

w ramach akcji „Posadź swoje drzewko - edycja jesień 2014"

W realizacji zadania "Posadź swoje drzewko - edycja jesień 2014" 80% kosztu zakupu sadzonek brutto z podatkiem VATdofinansowuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej   w Katowicach. Pozostałe 20% kosztów muszą pokryć ze środków własnych ostateczni beneficjenci, czyli placówki oświatowe.

Dla 9 placówek te 20% kosztów pokryła za pośrednictwem naszej Fundacji Spółka ArcelorMittal Poland z siedziba w Dąbrowie Górniczej.

Lista placówek, które skorzystały z 20% dofinansowania ArcelorMittal  przedstawia się następująco:

1. Przedszkole nr 8 w Dąbrowie Górniczej,
    2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Siemianowicach Śląskich,